Oferta Ubezpieczenia 21 Firm !
Najtańsze OC i AC

512 300 302

Zostaw numer, oddzwonimy !

Ubezpieczenie mieszkania

Informacje ogólne

Ubezpieczenie mieszkania może zabezpieczać wiele ryzyk, to od Ciebie zależy jaki zakres ubezpieczenia uwzględnimy. Typując wspólnie wariant polisy i szacując jej koszt zadbamy aby twoja wiedza o zakupionym produkcie była kompleksowa. Dzięki temu każdy klient ma pełną świadomość za co płaci i w jakich sytuacjach jest chronione jego mieszkanie.

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Mieszkanie to majątek znacznej wartości materialnej i bardzo niskim ryzyku szkodowości. Oznacza to, że dość rzadko dochodzi do szkód mieszkaniowych i w przeważającej części odszkodowania są niskiej wartości z uwagi na mały zakres zniszczeń. Pamiętajmy jednak, że zdarzają się także przypadki gdy dochodzi do pożaru lub innej awarii powodującej szkody o znacznej wartości. Przy założeniu, że wykupujemy polisę o średniej wartości składki około 200zł nawet mała szkoda zwraca nam koszty 15 lat wykupowania ubezpieczenia. Jeśli doszłoby do poważnego zdarzenia możemy mieć pewność, że dzięki polisie ubezpieczeniowej unikniemy największego dramatu ekonomicznego naszej rodziny. Ubezpieczajmy zatem to co najcenniejsze, zwłaszcza, że ryzyko ubezpieczenia mieszkania jest bardzo tanie.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy podpisywaniu polisy?

Ubezpieczenie mieszkania jest dobrowolne i wszelkie warunki regulujące działanie polisy zapisane są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, oczywiście każdy ubezpieczyciel tworzy własne OWU do własnych produktów, natomiast jest wiele czynników wspólnych występujących w prawie każdej firmie. Poszukujący odpowiedniej polisy mieszkaniowej zapewne nie mają ochoty ani czasu studiować OWU i zapoznawać się ze zbiorami przepisów pisanych językiem prawniczym, ale powinniśmy przynajmniej poznać podstawowe terminy i zagadnienia dotyczące wariantu ubezpieczenia chroniącego naszą nieruchomość. Ważnym działem są WYŁĄCZENIA, tutaj dowiemy się jakich ryzyk nie obejmuje nasza polisa.

Najważniejsze terminy.

Mury – jest to termin określający elemnt budynku na który bezpośrednio składa się nasze mieszkanie czyli: ściany (bez elementów stałych wewnątrz mieszkanii), tynki, stropy, itd.

Elementy stałe – są to wszystkie elementy na stałe połączone z murami stropami (wszystko to czego nie da się wynieść bez uprzedniego wymontowania). Np.: Okna, podłoga – parkiet, sufity podwieszane itd.

Ruchomości domowe – jak sama nazwa wskazuje, wszystko to co możemy z mieszkania wynieść. Np. sprzęt RTV AGD, łóżko, komody, szafy (niezabudowane).

Odpowiedzialność Cywilna – jest to jedno z najistotniejszych ryzyk w polisie mieszkaniowej ponieważ chroni nas w przypadku gdy np. zalejemy sąsiada z dołu lub w wyniku pożaru w naszym mieszkaniu spali się także mieszkanie sąsiadów z góry. Jest to dość tanie ryzyko, które zawsze polecamy.

Wartość rynkowa mieszkania – samego terminu wyjaśniać nie trzena ale warto pamiętać, że wartość rynkowa musi odpowiadać rzeczywstym cenom na danym terenie. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli okaże się, że zaniżyliśmy wartość nieruchomości przy podpisywaniu umowy (obniża to nieznacznie składkę) to ubezpieczyciel zastosuję zasadę proporcji, która znacznie obniży wysokość należnego nam odszkodowania.

Wartość odtworzeniowa – jest to wartość określająca możliwość przywrócenia zniszczonego elementu do stanu nowego.

Ile kosztuje?

W przeważającej części podejmowanych decyzji o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej lub rezygnacji są czynniki ekonomiczne. Spróbujemy w skrócie opisać orientacyjne koszty ubezpieczenia na konkretnych przykładach aby udowodnić, że to się opłaca.

Polisa za 75zł rocznie!

Stałe elementy mieszkania – S.U. 10 000zł

Ruchomości domowe – S.U. 10 000zł

Odpowiedzialność Cywilna – S.U 10 000zł

Wszystkie Sumy Ubezpieczenia dotyczą wartości odtworzeniowej.

Polisa za 150zł rocznie! Ubezpieczenie murów – S.U. 165 000zł Stałe elementy mieszkania – S.U. 10 000zł Ruchomości domowe – S.U. 10 000zł Odpowiedzialność Cywilna – S.U 10 000zł Wszystkie Sumy Ubezpieczenia dotyczą wartości odtworzeniowej.

Nasza oferta

Samochód

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie obowiązkowe i jego warunki są identyczne w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, ponieważ regulowane są za pomocą ustawy. Sprawdź czym się kierować aby właściwie dobrać ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej.

Voluntatem renor

Eccus antium dolor

Amet consecte

Dom i mieszkanie

Ubezpieczenie domu - nie ryzykuj szkody na swojej nieruchomości i ubezpiecz się. Posiadamy najszerszą ofertę na ubezpieczenia domu, z pewnością dobierzemy polisę odpowiednią nawet dla najbardziej wymagających klientów.masna.

Voluntatem renor

Eccus antium dolor

Amet consecte

Turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne to bardzo ważny czynnik każdego wyjazdu. Dzięki odpowiednio skomponowanej polisie możemy ze spokojem korzystać z uroków wyjazdu mając pewność, że w przypadku zaistnienia zdarzenia losowego objętego polisą możemy liczyć na ochroną i pomoc...masna.

Voluntatem renor

Eccus antium dolor

Amet consecte

Firmowe

Ubezpieczenie OC dla pośredników kredytu hipotecznego jest wymogiem ustawowym od dnia 21 lipca 2017 r. Wypełnij wniosek i uzyskaj wycenę. Posiadamy najniższe stawki na rynku.masna.

Voluntatem renor

Eccus antium dolor

Amet consecte

Kontakt

Dane kontaktowe

 

Napisz do nas